Y Kuşağını Yönetmek

“Kuşaklar arası çatışma” çok sık duyduğumuz ve kullandığımız bir kavramdır. Aralarında yaş farkı olan insanlar herhangi bir konuda anlaşmazlığa düştüğünde bu durumu genellikle kuşaklar arası çatışma olarak ifade edilmektedir. Özellikle aile içinde ebeveyn – çocuk tartışmalarında kuşaklar arası çatışma ile çok sık karşılaşılır. Peki burada çatışan kuşaklar derken hangi kuşaklar kast ediliyor? Bu kuşakların iş hayatında anlaşması ve uyumlu çalışması nasıl sağlanır?

 

Teknolojinin gelişmesi ve internetin hayatın her alanda yer almasıyla birlikte sosyologlar, insan davranışlarını daha kolay inceleyebilmek için; X, Y ve Z kuşağı olarak sınıflandırma yapmıştır. Böylece hızlı değişen çevrim içi dünyada; davranış kalıpları, tüketim alışkanlıkları, yeniliklere uyum sağlama kabiliyeti vb. birçok konuda daha kolay ve hızlı bir şekilde kuşaklara göre analizler yapılabiliyor.

Bu eğitim ile kuşaklar arası çatışmadan kaynaklı iletişim sorunlarını çözüme kavuşturmak ve y kuşağı ile etkili bir iletişim temellerini oluşturulması amaçlanmaktadır.

Y Kuşağını Yönetmek
  • Eğitim Adı: Y Kuşağını Yönetmek
  • Eğitim Süresi : 3 Saat